Cvičení rodičů a dětí

Novinkou loňského roku je cvičení rodičů a dětí. Lekce vede cvičitelka Žaneta Nejezchlebová, která se po absolvování ročního školení a po závěrečných zkouškách stala cvičitelkou II. stupně rodičů a dětí a předškolních dětí. Hodinová lekce cvičení pro děti od 2 do 4 let je koncipována tak, že cvičí jak děti, tak i rodiče nebo prarodiče, kteří je doprovází. Děti tak nemají strach, že budou v sokolovně samy a hlavně mají motivaci v tom, že vidí maminku nebo babičku také cvičit, což poté velice rádi napodobují. Během cvičení se věnujeme všestrannému pohybu přiměřenému věku dětí a cvičíme koordinaci, lokomoci a postřeh. Cvičení máme vždy nějak tematicky zaměřené – cvičili jsme jako na karnevale s princi a princeznami, také s pejskem a kočičkou nebo v lednu jsme sáňkovali, cvičili jsme jako v chumelenici nebo se sněhovými vločkami. Celou lekcí provádí děti Sokolík Pepík, kterého si na začátku a na konci mohou vždy pohladit. Kromě plyšového maskota nám cvičení se Sokolíkem Pepíkem poskytuje také metodické materiály, návody a nápady jak cvičit s nejmenšími dětmi – tento projekt „Se Sokolem do života“ poskytovaný Českou obcí sokolskou je velice zdařilý a plný skvělých nápadů pro sokolské lekce. Cvičení rodičů a dětí jsme spustili ve třech termínech – v pondělí dopoledne 9,30-10,30, odpoledne15,00-16,00 a vpodvečer 18,00-19,00. Stanovili jsme si kapacitu 12 párů cvičenců na každém cvičení, která se nám téměř ihned zaplnila a sokolovna tak 2x týdně ožívá tímto novým rodinným cvičením.