obrázek bez popisu
obrázek bez popisu
obrázek bez popisu

Akademie Buď Fér

Nejstarší děti ve věku od 11 do 14 let jsou angažovány v akademii Buď Fér pod vedením trenérů Tomáše Pachla a Romana Říhy. Trénují každé pondělí a středu v čase 16,30-19,00 na fotbalovém hřišti v Žabčicích. Kontakt na vedoucího: Rudolf Budiš 602 585 230


Buď Fér akademie

Po přípravném kempu na Slovensku se kluci v kategorii mladší a starší žáci (aktuálně hráči ve věku 11-14 let) zapojili do podzimní části fotbalové soutěže, opětovně pod názvem akademie Buď Fér. Výsledkově se lépe dařilo těm starším, po deseti odehraných zápasech jsou v tabulce na 2. místě se stejným počtem bodů jako první Hrušovany, s minimálním rozdílem ve skóre. Mladší žáci po střídavých výkonech okupují 6. místo tabulky. Obě družstva se nicméně prezentují snahou prosadit se fotbalovostí, kombinací a šikovností, někdy to ale v konfrontaci se soupeřem preferujícím silový způsob hry nepřináší výsledek, o který nám ale v této kategorii až tak nejde. Trenéři Tomáš Pachl a Roman Říha se věnují tréninkovému procesu tak, aby kluky fotbal bavil a naučili se fotbalové dovednosti, které v dospělosti již nebude tak snadné získat. 

Po ukončení podzimní sezóny se kluci následně hlásili trenérům na zimní přípravu. Využívá se přitom umělá tráva u nás v Žabčicích, která ve spojení s osvětlením poskytuje dostatečné zázemí pro kvalitní tréninkový proces. Zpestřením v průběhu zimní přípravy jsou přátelské zápasy a turnaje s kvalitními soupeři (Svratka, Líšeň…), za zmínku stojí zejména mládežnický turnaj STAREZ CUP a WINTER CUP, které se hrají v nafukovací hale na hřišti s umělým povrchem v Tréninkovém centrum v Brněnských Ivanovicích, resp. na venkovních hřištích v tomtéž fotbalovém areálu. V těchto zápasech se ukazuje, že způsob trénování se zaměřením na fotbalové dovednosti a kvalitu má své opodstatnění a kluci tak můžou směle konkurovat svým vrstevníkům hrajícím za zvučnější kluby. 

Již delší dobu je problémem v žákovských kategoriích sestavit družstvo výhradně z dětí z jedné nebo dokonce dvou obcí. Důvodem je zejména zvýšený nárok na počet hráčů v soutěžích, kdy je k utkání potřeba alespoň 15 hráčů, dále pak měnící se zájmy a preference dětí. Akademie Buď Fér vznikla i proto, aby pokud možno co nejvíce tento problém eliminovala, a umožnila zapojení hráčů z místního regionu. V týmech tak můžete vidět hráče ze Židlochovic, Měnína, Dolních Kounic, Medlova, Blučiny a samozřejmě ze Žabčic. Konkrétně se jedná v kategorii starších žáků o Ondřeje Musila (kapitán týmu), Václava Zezulu a Michala Moravce, v kategorii mladších žáků o Filipa Duchoně, Davida Nováka, Filipa Saitla, Radima Slanaře, Františka Sosnara, Nataniela Víta a Tibora Štěpánka. 

Do jarní části fotbalové sezóny 2023 přejeme trenérům a jejich svěřencům hodně fotbalové zábavy a dobrých výsledků!

Mgr. Rudolf Budiš
akademie Buď-Fér