obrázek bez popisu
obrázek bez popisu
obrázek bez popisu

Muži

Tréninky Muži A probíhají každé úterý a pátek v čase 18,00 - 19,30 na fotbalovém hřišti v Žabčicích pod vedením trenéra J. Schrömera.


Po podzimu 2022 skončilo mužstvo mužů na nelichotivé 12. pozici s pouhými 9 body a s konečným skóre 25:47, s celkovou bilancí: 2 výhry, 3 remízy a 8 porážek. 

Na mužstvu se bezpochyby negativně podepsal fakt, že kvůli výstavbě fotbalových kabin muselo odehrát všechna utkání na hřištích soupeřů. Výkonům také moc nepomohla nízká tréninková účast, několik zraněných hráčů, a s tím související nedostatek chlapů v utkání. Tým se několikrát složitě skládal na poslední chvíli doslova pár minut před zápasem a velmi často museli vypomáhat hráči, kteří již ukončili aktivní kariéru. Tímto je potřeba všem těm, kteří, když bylo potřeba, neváhali, a šli klukům mnohdy neplánovaně pomoct, jménem celého týmu poděkovat. Celkově se na podzim v dresu Žafky protočilo rekordních 22 hráčů. 

S podzimem u týmu skončil trenér Petr Novák, kterému patří také velké díky za odvedenou práci a věnovaný čas Žafce. Pod vedením staronového trenéra Jiřího Schrömera a Jana Urbánka zahájil tým zimní přípravu už 6. ledna. Prioritou bylo zajistit dostatečně široký kádr, aby nedošlo k nedostatku hráčů na zápasy. A tak nově do týmu přestoupili Martin Juráček ze Židlochovic, Jan Bělák z Přibic, po zranění se vrátil také Jan Zajíc, činnost znovu obnovil Lukáš Král a s muži také začal trénovat mladík Jakub Urbánek. 

V současné chvíli má tedy manšaft 18 aktivních hráčů, kteří se poctivě schází 2x týdně na tréninku. Zatím k přípravě přistupují zodpovědně a s nadšením, což je dobrým předpokladem pro pozitivní výsledky v zápasech. 

Vzhledem k tomu, že na jaře sehrajeme všechny zápasy v domácím prostředí, chceme předvádět kvalitní fotbal, který bude diváky bavit a zároveň chceme dostat mužstvo do klidných vod tabulky. První soutěžní zápas odehrajeme v neděli 16. 3. v 15 hodin proti Viničným Šumicím. Těšíme se po dlouhé odmlce na všechny nadšené fanoušky a na jedinečnou atmosféru domácího hřiště.

Jiří Schrömer

trenér A mužstva

obrázek bez popisu