Sokolíček

Již třetím rokem se setkávají maminky s nejmenšími dětmi do 4 let v žabčické sokolovně. Každý čtvrtek dopoledne v 9,30 si společně celých 90 minut hrajeme, cvičíme na opičí dráze, opakujeme básničky, říkanky a zpíváme písničky. Zkoušíme také různé pohybové hry s padákem a na závěr si vždy něco jednoduchého vyrobíme nebo namalujeme. Sokolíček vedou nadšené maminky v čele s Žanetou Nejezchlebovou. Vždy se sejde kolem 10-15 maminek s dětmi. Děti skotačí, skáčou, cvičí a maminky získají spoustu nové inspirace na aktivity s dětmi a také se seznámí s ostatními maminkami z okolí. Setkávají se zde maminky ze Žabčic, Unkovic, Přísnotic, Vranovic, Židlochovic, nebo také z Ivaně a Uherčic. Z vybraného vstupného nakupujeme materiál na tvoření nebo vybavení a hračky. Díky spoustě pomůcek, her a hraček se nám sokolovnu vždy podaří přetvořit na místo plné fantazie, zábavy a pohybu. Zájem o Sokolíček je obrovský, což nás velice těší a utvrzuje v tom, že se tohle scházení maminkám líbí a zároveň můžeme začít v dětech budovat kladný vztah k pohybu v sokolovně již od toho nejmenšího věku.