obrázek bez popisu

Mladší přípravka

Mladší přípravku - děti ve věku 6 - 8 let vede lektorské duo Míša a Aleš Horváthovi. Děti trénují každé úterý a čtvrtek v čase 16,30 - 19,00 na fotbalovém hřišti v Žabčicích.

Zimní příprava 2023 přípravek Žabčice
Po skončení podzimní soutěže jsme se přesunuli do vnitřních prostor haly v Unkovicích. Trénujeme zde 3x týdně. Od ledna nám zpestřuje tréninky trenér FAČR Petr Musil. V rámci přípravy jsme všechny 3 kategorie přípravky přihlásili na několik halových turnajů a přátelských utkání v Blučině a Pohořelicích. Mladší a starší přípravka od listopadu hraje již tradiční zimní halovou ligu v Žabčicích, která končí koncem února. Jak se našim bombarďákům dařilo, se dozvíte na FB Sokol Žabčice. V lednu se mladší přípravka zúčastnila turnaje na Slovensku, kde se setkala s týmem např. FK Inter Bratislava, Budapešť Honvéd nebo s pořádajícím klubem turnaje CFK Pezinok Cajla. I když jsme se herně dokázali soupeřům vyrovnat, do první čtverky jsme bohužel nepostoupili o jeden bod. Nakonec jsme se umístili na krásném 6. místě, i přesto si zkušenosti a veliký zážitek z turnaje budeme pamatovat.

Dalším turnajem byl pro mladší a starší přípravku ten v Modřicích. Mladší přípravka se probojovala bez jediné prohry až do finále, kde porazili Obřany a vyhráli tak zaslouženě 1.místo. Největší radostí pro ně byla výhra obrovského putovního poháru, který si po celodenním výkonu zasloužili a každý z hráčů si ho vzal domů ukázat. Doufám, že další rok ho zase obhájíme.Halové turnaje pomalu budeme mít za sebou a všichni se už těšíme ven, kde v rámci přípravy odehrajeme přátelská utkání s Rafk Rajhrad, Hrušovany, Pohořelice, Rajhradice. Díky nabité zimní přípravě bychom na jarní sezónu měli být dobře připraveni.

Naši žabáci se účastnili také několika turnajů pro ročník 2015 a 2016. Prvním našim zkušebním turnajem pro ročník 2015 byl turnaj v Rousínově, pořádaný Moravskou Slavii Brno. Ačkoliv jsme byli nováčci a ostatními týmy považováni za neznámý klub, světe, div se, žabáci vyhráli neskutečným výkonem 1. zlato. Na podzim jsme předpřípravku přihlásili na Starez cup v Bněnských Ivanovicích, kde ve skupině skončili 3. Postoupili tak do malého finále, které se odehraje 26. 3., tak nám držte palce. V lednu a v únoru se naši žábáci rozjeli a obsadili v Hustopečích a Ivančicích bez ztráty bodu 1. místo. Koncem února nás pozvala Sparta Brno na svůj turnaj SPARTA CUP, kde naši žábáci opět nepoznali soupeře a turnaj vyhráli. V dubnu se ještě zúčastníme turnaje „Bav se fotbalem” u Olomouce, kde změříme síly např. s týmem Sigma Olomouc. Jak vše dopadne, se dozvíte na FB stránkách fotbalu Sokol Žabčice. Tímto zimní příprava přípravky končí a na jaře už je budou čekat oblíbené fotbalové triangly.

Zima je pomalu za námi, všem rodičům děkujeme za podporu a fandění při turnajích. Dětem děkujeme za vzornou docházku na tréninky, turnaje, a hlavně za výbornou reprezentaci fotbalového klubu Žabčice-teď už ví i paní z Moravské Slávie Brno, že jsou Žabčice na mapě ☺ Všechny jarní domácí utkání starší i mladší přípravky odehrajeme doma. Srdečně Vás zveme od 9. dubna každou neděli od 9 h na zápasy přípravek. Děkujeme a budeme se těšit.