Cvičení předškolních dětí

Již tradiční cvičení pro děti předškolního věku jsme museli kvůli obrovskému zájmu rozdělit na 2 skupinu. Mladší děti ve věku 3-4 roky cvičí každé pondělí 16-17 hodin. Pro tyto děti je to mnohdy první odloučení od maminky, takže těch 60 minut je zaplněno hrou a zábavnou formou pohybu. Celkem 11 dětí se po úvodním zahřátí a rozběhání společně se cvičitelkami protáhne při rozcvičce. Poté se v hlavní části hodiny věnujeme cvičení na jednoduchém nářadí nebo pro děti připravujeme velmi oblíbené opičí překážkové dráhy. Na závěr se ještě věnujeme nějakým relaxačním hrám a často si také za různé splněné činnosti lepíme nálepky do cvičebního sešitu, který nám také poskytli sokolové z projektu „Se Sokolem do života“. Celkem 12 starších dětí ve věku 5-6 let cvičí také v pondělí 17-18 hodin. Děti se již více věnují cvičení na nářadí – na lavičce, žebřinách, na bedně, trampolíně a na kruzích. Starší cvičenci se také kromě všestrannostímu pohybu více zaměřují i na základní gymnastickou a atletickou průpravu. Předškolním dětem se věnují cvičitelky Žaneta Nejezchlebová a Jarka Homolová.