Rozsviťme Vánoce v Žabčicích, Unkovicích a Přísnoticích

Vánoční akce pořádaná Sokolíčkem Žabčice letos rozsvítila Vánoce i u nás. Vánoční stezka, která byla připravená během celého prosincového čekání na Štědrý den, zapojila mnoho rodin nejen do přípravy tzv. „svého čísla“, ale hlavně do vánočních procházek společně s těmi nejbližšími. Během prosince se po Žabčicích, Unkovicích a Přísnoticích objevovaly rozsvícené domy s číslem 1-23, každý den až do Vánoc. Kdokoliv si mohl udělat s rodinou, dětmi nebo kamarády procházku a podle plánku zveřejněného na facebooku a na nástěnkách vyhledat konkrétní dům, kde se po setmění rozsvítilo číslo vytvořené např. ze světelného řetězu – v okně, na plotě, na dveřích nebo vratech. U svítícího čísla většinou byla přichystána i malá odměna pro hledače – perníčky, sladkosti, svařák, čaje, aby se měly zejména děti na co těšit. Účast byla velká, ale opravdu nečekané bylo zapojení a zápal rodin, které rozsvěcovaly čísla. Tímto způsobem bychom jim ještě jednou rádi poděkovali a moc se těšíme na příští rok, kdy akci určitě zase rádi zopakujeme.