Noc sokoloven 2022

Závěrem loňského školního roku uspořádal oddíl všestrannosti již tradiční akci s názvem Noc sokoloven. Ve čtvrtek 30. června 2022 tak mohli do sokolovny přijít děti nejen zapojené do žabčického Sokola, ale akce se zúčastnily i děti z blízkého okolí, které mezi naše cvičence prozatím nepatří. Odhadem dorazilo asi 100 dětí, které tak měly příležitost oslavit ten den předané vysvědčení a hlavně začátek letních prázdnin. Během akce bylo připraveno hledání pokladu a stanoviště s vědomostními i pohybovými úkoly pro děti, skákací hrad, vystoupení jednotlivých oddílů Sokola Žabčice, opékání buřtů u táboráku a celou akci zakončilo přespání dětí v sokolovně. Ten, kdo zůstal v sokolovně přes noc, se mohl těšit také na noční stezku odvahy, promítání pohádky nebo na večerní diskotéku. Akce to byla velmi vydařená a i přes úmorné vedro, se podařilo vytvořit skvělou a nezapomenutelnou atmosféru tradiční Noci sokoloven, které jsou pořádány po celé České republice.