Zpráva o činnosti

Vážení spoluobčané,

dovolte mi seznámit Vás s činností naší organizace od vydání minulého občasníku.

         Nejdříve bych pohovořil o nesportovní činnosti, což byly akce, které jsme organizovali i pro ostatní spoluobčany Žabčic a přilehlých obcí. Jednalo se především o Sportovní ples, na který jste se mohli přijít pobavit 2. února se skupinou TRIO ze Zákřan. Původně měla hrát skupina SONET, ale předcházející den nás kapelník informoval, že náhle onemocněl jeden z nosných členů kapely a že u nás nemohou hrát. Když už se zdálo, že budeme muset ples zrušit, tak jsme se dohodli s výše jmenovanou skupinou TRIO. Bohužel účast na plesu byla jedna z nejnižších za posledních x let. Plesu se zúčastnilo jenom asi 110 osob. Ale i tak si myslím, že Sportovní ples byl podle mého názoru zabezpečen na velice dobré úrovni. Přesto bych chtěl všem, co se zúčastnili plesu, poděkovat za podporu sportu. Současně bych Vás rád všechny pozval na Vavřinecké hody, které se budou konat v sobotu 10. srpna 2013. K tanci bude hrát skupina Fantazie z Moravského Krumlova.

Dále byly v nedávné minulosti organizovány sportovní akce jako halový turnaj mladších žáků a mladší přípravky. Z tohoto výčtu je vidět, že v obci je mnoho možností pro sportovní vyžití. To přináší možnost rodičům zhlédnout své děti všech věkových kategorií při kopané. Největší zásluhu na pořádání všech turnajů má pan Procházka Pavel, kterému napomáhali jednotlivý trenéři jako páni Olejník Jan, Veteška Ladislav a dále někteří rodiče jako páni Novák Marek, Melichar Libor, Černý Kamil a někteří další.

V současné době probíhá zimní turnaj mužů, kde jsou přihlášeni jenom čtyři účastníci - Sokol Žabčice, MFK Modřice "A", Sokol Strachotín a SK Ujezd u Brna „A“. Turnaj se hraje dvoukolově. Začal 10. února, ale vzhledem ke sněžení bylo druhé i třetí kolo zrušeno a přesunuto na náhradní termíny, které budou zveřejněny na našich webovských stránkách. Doufám, že se nám již podaří odehrát další kola bez problémů. Celkem bude odehráno 12 zápasů, které se hrají vždy v neděli v 11.30 a ve 14.00 hodin. Na všechna utkání jsou delegováni rozhodčí z Fotbalového svazu Brno – venkov. Organizaci celého turnaje má na starosti pan Furch. Vlastní turnaj zabezpečuje správce turnaje pan Šmerda Vít, kterému bych chtěl touto cestou za odvedenou práci poděkovat.

Na webovských stránkách www.sokolzabcice.cz najdete rozlosování a výsledky všech zimních halových turnajů, které pořádáme.

Furch Jan

 

ODDÍL KOPANÉ

Pro fotbalový ročník 2012-13 byla přihlášena družstva mužů, dorostu, mladších žáků a mladší přípravky. Doufám, že pro příští rok se najdou vhodní zájemci a budeme mít přihlášeny čtyři základní věkové kategorie (muži, dorost, žáci, přípravka), což by odpovídalo velikosti obce. V současné době jsou obrovské problémy s dorostem, kde je nezájem některých hráč. Tady bych chtěl apelovat i na rodiče, aby kluky podpořili a vytvořili jim možnosti pro odehrání jednotlivých zápasů.